Cycling in Frenštát

Frenštát – Horečky (7 km)frenstat-horecky

- krátká nenáročná trasa, doporučené kolo: horské, trekingové
Z Frenštátu od autokempu vede cyklotrasa č. 6195 na Horečky.    

 

Frenštát – Trojanovice (15 km) frenstat-trojanovice

- delší, nenáročná trasa, doporučené kolo: silniční, trekingové
Cyklotrasa č. 6194 vede z Frenštátu od autokempu přes náměstí, pokračuje na Sv. Marek, dále přes Trojanovice kolem Památníku bratří Strnadlů a zpět k autokempu podél toku řeky Lomné.   

Frenštát – Velký Javorník (16,5 km) 

- krátká, náročnější trasa, doporučené kolo: horské, trekingové
Z Frenštátu p.R. po cyklotrase č. 6016, kolem skokanských můstků. Stoupání po asfaltové lesní cestě, která následně vede po vrstevnici. Po šesti kilometrech jízdy odbočuje z cyklotrasy doleva lesní cesta, která stoupá na vrchol. Dvakrát křižuje modrou turistickou trasu. Sjezd po červené turistické značce k rozcestí Malý Javorník. Odtud po modré turistické značce směr Papratná a po cyklotrase č. 6016 zpět do Frenštátu.   

Pustevny a Radhošť (40 km + 8 km) pustevny-radhost

 - delší, náročnější trasa, doporučené kolo: horské, trekingové
Z Frenštátu po červené turistické značce směr Trojanovice, kolem vlakového nádraží. Za žel. přejezdem odbočit doleva směr Planiska. Asfaltová silnice, kterou kříží žlutá a zelená turistická značka,nás dovede do Kunčic p.O. Odtud po modré turistické značce směr Hamry. Míjíme golfové hřiště a jízdárnu. V Hamrech se napojíme na cyklotrasu č. 6007. Od rozcestí Horní Čeladná – kaple pokračujeme po cyklotrase č. 46 směr V jámě a rozcestí Bařiny. Dále vede cyklotrasa po vrstevnici na Pustevny. Zde je možnost zajímavé odbočky z trasy směr Radhošť (cca 8 km tam i zpět). Z Pusteven nás cyklotrasa č. 6016 dovede do Trojanovic a zpět do Frenštátu. 

Hukvaldy a Štramberk (36,5 km) 

- delší, méně náročná trasa, doporučené kolo: trekingové, silniční
Z Frenštátu po silnici do Tiché. Zde na křižovatce doprava směr Kozlovice, a od další křižovatky po cyklotrase č. 6008, která se odpojuje v Kozlovicích u kostela. Odtud stále rovně po silnici směr Palkovice. Na rozcestí turistických tras žluté a zelené se napojuje cyklotrasa č. 6006. Po ní dojedeme až ke kostelu na Hukvaldech. Z Hukvald po cyklotrase č. 502 přes Sklenov, Větřkovice a Lubinu do Kopřivnice, a dále do Štramberku. Z náměstí sjedeme po hlavní silnici k vlakovému nádraží a za žel. přejezdem pokračujeme po silnici kolem Červeného Kamene směr Lichnov. Zde po červené turistické značce, ze které se odpojíme doleva, ještě před jejím odbočením z hlavní silnice. Za kopcem se opět napojíme na červenou turistickou značku, která nás vyvede na silnici po níž se dáme doleva. Před příjezdem do Frenštátu ještě mineme aquapark. 

Okolo Ondřejníku (47 km)okoloondrejniku

- delší, náročnější trasa, doporučené kolo: horské, trekingové.
 Z Frenštátu po silnici do Tiché, zde na křižovatce doprava směr Kozlovice, a od další křižovatky po cyklotrasse č. 6008 do Lhotky.Zde po zelené turistické značce vystoupáme na rozcestí Kubalánky. Napojíme se na běžkařský okruh a po něm (doprava) směr Ondřejník – Sedlo. Odtud pokračujeme směrem ke Skalce a okruh nás přivede zpět na Ondřejník – sedlo. Po žluté a modré turistické značce k chatě Ondřejník a dále po asfaltové silnici sjezd směr Frýdlant nad Ostravicí – Paseky. Zde se napojíme na cyklotrasu č. 6007, a po ní směr Pstruží. V místě, kde cyklotrasa kříží žlutou turistickou značku se napojíme na cyklotrasu č. 6008, která nás dovede až do Kunčic p.O. Za restaurací Huťařství opustíme cyklotrasu a po silnici č. 483 dojedeme zpět do Frýdlantu. 

zdroj: Turistické informační centrum Frenštát p.R., Vyletnik.cz